Greqi / Arrestohen dy gazetar turq

386

Sot në mesditë kolegjin Greqisht-Anglisht në Agia Paraskevis në Athinë policia greke ka venë në pranga dy gazetarë turq të gazets SABAH, njoftojnë mediat greke. Të dy gazetarët janë arrestuar nga policia pasi lëvizjet e tyre ishin të dyshimtë. Në vendin e ngjarrjes është thirur policia dhe të dy gazetarët e arrestuar janë dërguar në Departamentin e Policisë së Agia Paraskevi.Çështjen e ka marrë për shqyrtim Sigurimi i Shtetit grek.