Greqi: Bien në pranga tre shqiptarë, ju gjetën 2.5 kg heroinë

306

Rreth 2.5 kg heroinë u kapën dhe u sekuestruan nga burra të Forcave të Drogës në fshatin Keramates në Arta, ndërsa arrestuan 3 shqiptarë.

Policia gjatë kontrollit ne teren gjetën në një tub ujësjellësi të vjetër sasinë e drogës së paketuar, dhe prangosi dy prej të arrestuarve ishin në vendin e ngjarjes.

Policia bëri të mundur të  arrestojë edhe shqiptarin e tretë, ku sekuestruan dy vetura dhe dy telefona celularë.