Greqi/ Tentoj të vidhte një grua, por bie i vdekur nga plumbat e policit

609

Te shtena me pistoletë në Kifisia në Athinë me një të vdekur, Polici  ka qëlluar kundër një vjedhësi, transmentojnë mediat vendase.

Të shtënat që çuan në vdekjen e një cigani me kombësi të huaj është raportuar të mërkurën pasdite në Kato Kifissia kur një oficer policii hapi zjarr mbi tre hajdutë, të cilët kishin kapur një grua të vjetër dhe u përpoqën ta detyronin atë në makinën e tyre. Polici fillimisht i ndoqi ata dhe hapi një zjarr për t’i penguar ata, duke rezultuar në një prej tyre duke u plagosur rëndë. Sipas informatave, njeriu mbërriti menjëherë në spital, ku më pas la dhe frymën e fundit.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: