Greqi / Emigranti i kërkoi shoferit të autobusit të hapë derën , por rrihet brutalisht…

594

Athinë/ Shoferi i autobusit goditi brutalisht një pasagjer pakistanez kur ky i fundit i kërkoi atij të hapte derën për të zbritur, raporton portali “Lëvizja Dëboni Racizmin”

Dje në linjën e transportit te pasagjerve OASA B-12, me numër të targës se trafikut YNR 9029, ku incidenti ndodhi të mërkurën, më 6 shkurt, rreth orës 6:30 deri në orën 6:30, përballë stacionit periferik të Ano Liosia. Pasagjeri, pas sulmit që mori, ra pa vetëdije, ndërsa shoferi, pas goditjeve dhe plagëve që ai gjuajti kundër tij, e braktisi dhe u largua. Ky incident u publikua duke postuar në Facebook dhe duke e ribotuar atë.