Greqi:2.727 raste të raportuara në 24 orë, 421 të intubuar dhe 44 vdekje

84

Sot, e diel, 31 tetor, Organizata Kombëtare e Shëndetit Publik njoftoi 2.727 raste të reja me Covid-19 në Greqi. Në të njëjtën kohë, sipas informacioneve të EODY, në spitale janë të intubuar 421 pacientë, ndërsa janë shënuar 44 vdekje të reja.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: