Greqia nuk gjen qetësi. Tërmet tani në Elassona

85

Tërmeti ka qenë 4.4 ballë i shkallës Rihter

Një tërmet me madhësi 4.4 të shkallës Rihter tronditi Elasonën të hënën pasdite.

Thellësia fokale e dridhjeve ishte vetëm gjashtë kilometra dhe epiqendra ishte e vendosur 17 kilometra në jug-perëndim të Elassona. Tërmeti u ndie nga banorët të cilët janë të shqetësuar për dridhjet e vazhdueshme.