Vdes 61-vjeçari shqiptar, aksidentuar në punë javën që shkoi…

282

Ali Përtef Saliaj ishte aksidentuar në punë javën që shkoi tek po punonte në sektorin e ndertimit. Ai bie nga një lartësi rreth 10 nga një ballkon dhe në gjëndje kome dërgohet menjëherë në spitalin e Hanias në Kretë.

Ai ishte babai i dy femijëve nga fshati Psarr i Përmetit. Para viteve 90-të Aliu ka shërbyer officer në Forcat e Armatosura të Republikes së Shqiperise.

Sot Aliu humbet jeten po në këtë spital. Varrimi do të bëhet nesër ne varrezat TRIA MANASTIRIA në qytetin e Rethimnos.

Është kolegu Luan Pacani që na përcjell këtë lajm të hidhur.

Stafi I FOCUS NEWS I dergon ngushëllime familjes së tij.