Ministri i Jashtëm grek Kotzias viziton Tiranën

Rajoni

ministri grek ne focus-2Ministri i Jashtëm i Greqisë, Nikos Kotzias do të vizitojë Tiranën në 6-7 qershor.

Focus News. al  /   Lajmi për vizitën e kreu të diplomacisë greke është konfirmuar edhe nga Ministria e Punëve të Jashtme.Mendohet se në qendër të diskutimeve do të jenë çështjet dypalëshe mes dy vendeve dhe për ndarjen e zonës ekonomike ekskluzive Greqi-Shqipëri. Kotzias vjen në Tiranë dy muaj pas vizitës së ministrit Bushati në Athinë.