Reagon Rama: Askush nuk më ndalon të mbrojë vëllezërit e mi!

Lajme

rama flet per kosoven

Kryeministri i Shqipërisë, Edi Rama ka reaguar ndaj debatit të hapur disa ditë më parë, pas deklaratave që ky i fundit kishte bërë në Beograd, ku kishte folur për Trepçën, si  dhe për njohjen e Kosovës nga Serbia. Rama në një shënim në Facebook, ka theksuar se e di që Kosova ka një president dhe një kryeministër, se nuk pretendon që t’ua marrë kompetencat institucioneve të Kosovës…Edi Ramën do ta ketë gjithmonë pranë, në krahë…

Ky është shënimi i tij i plotë:

rama-facebook