Vasili: Veliaj t’i kushtojë vëmendje rrugëve të kryeqytetit

1020

vasili dhe veliaj-2Kryetari i grupit parlamentar të Lëvizjes Socialiste për Integrim, Petrit Vasili ka kërkuar nga Bashkia e Tiranës rikonstruksionin e plotë të rrugës “Sami Frashëri”.

“Rruga “Sami Frashëri”, nga sheshi “Wilson” drejt Drejtorisë së Policisë së Tiranës duhet të jetë prioritet i Bashkisë, pasi është lënë pas dore”, ka thënë Vasili.

Si banor i vjetër i kryeqytetit dhe si deputet, Vasili është shprehur se pret nga bashkia një reagim serioz. “Drejtimi bashkiak duhet të jetë objektiv e komunitar dhe jo elektoral-partiak”, ka thënë Vas

 

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: