redaksi focusnews

Dëshmia rrëqethëse e gruas për ish-burrin: Tha, “s’ngriheni gjallë’ dhe…

Gjykata për Krimet e Rënda pritet të rigjykojë një 37-vjeçar të akuzuar për tentativën e vrasjes me armë zjarri të ish-bashkëshortes së tij, shkruan...

Operacion policor në fshatrat e Shkodrës, arrestohen dy fermerë kanabisi

Policia e Shkodrës ka zhvilluar një operacion policor në fshatin Grudë e Re dhe Xhan. Në kuadër të këtij operacioni, policia ka bërë të mundur edhe arrestimin...

Shkojnë për kontroll kanabisi, bllokohen mbi kanione dy efektivët e policisë së Tepelenës

Dy policë të komisariatit të Tepelenës kanë mbetur të bllokuar në kanionet mes Progonatit dhe Nivicës. Nga të dhënat paraprake bëshet e ditur se dy policët...

Nishani: Meta do të jetë president i balanceve politike

Edhe pse u zgjodh pa votat e opozitës, presidenti aktual i Shqipërisë Bujar Nishani beson se Ilir Meta në krye të shtetit do të jetë një figurë që do të...

Dua Lipa çmend fansat në Kinë (FOTO)

Në prag të lançimit të albumit të saj të parë, Dua Lipa është duke zhvilluar një tur në të gjithë botën duke u promovuar. Mesa duket Lipa është duke...

Kriza politike, Hahn deklaratë për qytetarët shqiptarë: Jemi përpjekur për të zgjidhur situatën…

Komisioneri i Bashkimit Europian Johanes Hahn ka dhënë një deklaratë për qytetarët shqiptarë.  Në këtë deklaratë, ai shprehet në lidhje me situatën në...

Vrasja e komisar Artan Cukut, policia zbulon ADN-në e atentatorit

Profili gjenetik i zbuluar nga provat biologjike të gjetura në vendin e krimit, do të përdoret në hetime duke e krahasuar me profilet gjenetike të personave që po...

Konflikt për pronat, plagoset me sëpatë në bark 25-vjeçari

Mesditën e sotme ka ndodhur një ngjarje e rëndë në Memaliaj, ku një 25-vjeçar është plagosur me sëpatë në bark. Bëhet e ditur se ngjarja ka ndodhur rreth...

Protesta e opozitës, Lu dhe Vlahutin takim me Xhafaj

Ambasadori i Shteteve të Bashkuara të Amerikës në Shqipëri Donald Lu dhe ambasadorja e Bashkimit Evropian, Romana Vlahutin, po zhvillojnë një takim me ministrin e...

Ankimimi i opozitës, ja 5 gjyqtarët që vendosin fatin e 18 qershorit, mes tyre Gjin Gjoni

Kolegji Zgjedhor përzgjedhur përmes shortit pesë anëtarët që do të shqyrtojnë ankimimin e opozitës për të shpallur të pavlefshme listat e kandidatëve për...