Category: Aktualitet

Çako: nuk ka asnjë pajisje përgjimi; Ajazi: Pajisja është, por nuk e di nëse është përdorur

Drejtori i Policisë së Shtetit, Haki Çako, raportoi para Komisionit të Sigurisë për çështjen e pajisjes së përgjimit, duke deklaruar se “Policia e Shtetit,...

Unioni i Gazetareve Shqiptare : Denoncim i dhunës së ushtruar mbi gazetarin Eduart Ilnica

Gazetari sportiv i kanalit televiziv TeleSport, kolegu Eduart Ilnica, është masakruar në mes të Tiranës nga persona ende të panjohur. Me hematoma të shumta dhe...

Çfarë do të ndodhë paskëtaj?

Spartak NGJELA  /  Dje politika amerikane dhe europiano-perëndimore doli hapur në mbështetje të shqiptarëve dhe kundër korrupsionit. Berisha ù gjend i shokuar....

Liria e Shtypit : Shqipëria bie 8 vende më poshtë, e parafundit në rajon.

Shqipëria humbet tetë vënde në krahasim me një vit më pare. Kjo falë qeverisë Rilindja e cila e trajton lirine e shtypit si një armik të saj. Por Organizata...

Nderohet me çmim Kryepeshkopi i Shqipërisë

Kryepeshkopi i Shqipërisë Anastas i jepet çmimi  “Panagiotis Foteas”, rreth Librit “Bashkëjetesa”. Çmimi “Panagiotis Foteas”...

Turpi ! Gjykata e Lartë : “21 Janarin”, harroheni shqiptar…

Fatkeqësia më e madhe kombëtare e popullit tone është drejtësia, një institucion i shejntë që nuk shikon dhe nuk ndigjon. Kur pamjet filmike nuk janë bindëse...

Donald Lu : Tani shoh të arrestuar një bos të dyshuar të krimit të organizuar!

                      Donald LU /  Çfarë ndryshimi sjell një vit? Që kur u mblodhëm bashkë në Sheraton...

Po me Kombëtaren çfarë kanë xhanëm?

Edi RAMA  /  Ata që si zakonisht i dinë të gjitha prandaj edhe nuk dinë asgjë, janë sulur të përbaltin projektin e Arenës Kombëtare, pa kaluar ende 24 orë...

Tahiri: Presidenti s’di kush e përgjoi, ditka dosjen në tavolinën time!

Deklaratat e forta të Presidentit të Republikës, Bujari Nishani mbrëmë në emisionin “Të PaEkspozuarit” të Ylli Rakipit se kishte një dosje në Ministrinë...

Meta: Nëse ka një vend ish-komunist që ka ndryshuar më shumë në 25 vjet, padyshim që është Shqipëria.

Megjithatë nuk duhet të harrojmë se Shqipëria nuk ishte si gjithë vendet e tjera ish-komuniste. Shqipëria ishte vendi shembull i diktaturës komuniste që mund të...