Category: Aktualitet

Grabitje me armë në një firmë private në Fushë-Prezë

Një grabitje me armë ka ndodhur mëngjesin e sotëm në një firmë private në Fushë-Prezë. Mësohet se rreth orës 04:20 të mëngjesit 4 persona të maskuar dhe...

Mega-operacion antidrogë në Romë,  267 të arrestuar, mes tyre edhe shqiptarë

Një mega-operacion antidrogë është organizuar nga Policia Italiane, që kryer plot 267 arrestime si dhe ka sekuestruar më shumë se 1 ton drogë. Nga 267 të...

Deputeti i Ramës: Zgjedhjet pa opozitën sjellin mungesë alternative

Deputeti i PS, Ulsi Manja duke komentuar qeverinë e besimit, të propozuar nga kreu i LSI, Ilir Meta tha se ajo është një rrugë ekstra kushtetuese. Në studion e...

Nënshkruhet dokumenti, policët privatë deklarojnë nëse janë përfshirë në trafik droge

Policia e Tiranës kërkoi nga të gjitha shoqëritë e ruajtjes fizike që të nënshkruajnë një dokument, në të cilën të gjithë efektivët private te...

Vdekja tragjike e ligjvënësit rus

Hetuesit në Rusi thonë se një ligjvënës rus ka vdekur pasi ka rrëshqitur dhe është rrëzuar në një saunë në Shën Petersburg. Në kumtesën e sotme, Komiteti...

Kapen 1.7 ton kanabis në Vlorë, arrestohet 1 person i dyshuar

Policia e Shtetit ka arritur të arrestojë një person të dyshuar në lidhje me drogën e sekuestruar gjatë ditës së djeshme në qytetin e Vlorës. Shtetasi Patriot...

Kanabisi në tokën e marrë me qira në Mat, Prokuroria zbardh ngjarjen

  Me kërkesë të Prokurorisë së Matit, gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest në burg” për shtetasin Andreja Gjinaj. Sipas akuzës në një tunel...

Greqia ndalon shfaqjen e koncertit ( human) shqiptar

Një Koncert human që asnjëherë nuk e kishim parë të organizohej në Greqi, përbën një xhest të vertetë human me pjesëmarrjen e këngëtarëve më të mire...

Kokëdhima kundër Ramës për kanabisin: Edhe Kanadaja po e legalizon

Kreu i lëvizjes ZGJIDHJA në PS, Koço Kokëdhima, reagon ndaj strategjisë së shpallur nga qeveria për të luftuar kultivimin e kanabisit. Në një reagim në...

Raporti i Prokurorisë 2016 : Droga dhe prostitucioni po gjunjëzon qeverinë

Raporti vjetor midis të tjerave vë në dukje se është rritur trafiku i drogës dhe i prostitucionit… Prodhimi dhe trafikimi i narkotikëve është rritur me...