Category: Emigracioni

Human Rights Watch: “Policia greke dhunon emigrantët” “Të gjithë te zinjte jashte” bertasin policet në autobus, pasagjerët duartrokasin

  Slap është Policia greke dhe “Xenios Zeus” nga raporti i organizates Human Rights Watch i titulluar: “Mysafirët e padëshiruar”: “Policia greke...

Policia greke, tortura me korrent ne organet gjenitale, ofendime dhe kërkesa seksuale ndaj emigranteve

  Dhuna shteterore eshte shume here me e denueshme dhe e turpeshme se dhuna qe ushtron nje individ. Tortura emigrantëve që refuzojnë të deportohen, praktika qe...

Greqi / Solidaritetin e BE në luftimin e emigracionit të paligjshëm, ka kërkuar ministri Dendias

  Solidaritetin e BE në trajtimin dhe efektet e emigracionit të paligjshëm në Greqi i ka bëre thirrje Ministrit të Rendit Publik Nikos Dendias, duke folur në...

MBRONI FËMIJËT E MËRGIMTARËVE SHQIPTARË NË GREQI

Abdurahim Ashiku  /  Letër e hapur në adresë të Avokatit të Popullit Shqiptar Igli Totozani   I nderuar z. Totozani !   Ju shkruan një gazetar...

Me mirënjohje për të gjithë emigrantët shqiptarë

DR. VANGJEL TAVO – Kur flitet për atdheun çdokush mundohet të tregojë se sa shumë ka bërë për të. Por, askush nuk ka kontribuar më shumë për vendin...

LSI ka qenë dhe do të jetë një avokate e vendosur për fitimin e realizimin e të drejtave të emigrantëve

 “Fitorja e LSI-së dhe “Aleancës për Shqipërinë Evropiane” jo vetëm do të garantojë rrotacionin e domosdoshëm të pushtetit dhe balancimin e pushteteve...

Arratiset nga burgu i Kassandrias, shqiptari i dënuar me 18 vjet heqje lirie

Forcat e policisë janë hedhur në kërkim  për të gjetur një shqiptar, i arratisur  sot ditën e mërkurë në mëngjes 9:30 nga qendra e paraburgimit të...

Luleshtrydhet e turpit. Plagosen me arme zjarri 32 emigrante

Greqia po nderton burgje te reja per emigrantet e paligjshem, por asnjëherë nuk ka ndertuar burgje për vrasësit e emigrantëve. Edhe një here tjetër luleshtrydhet...

Kthime masive në Kapshticë

Deri ditën e shtunë asnjë shtetas shqiptar me pashaportë biometrike nuk do mundet të kalojë në pikën e kalimit kufitar të Kapshticës Shkak eshte bere instalimi...

Greqi: Neo-nazistët thirrje për të mbyllur shkollat shqipe

Foto: Anëtarët e partisë naziste në Greqi, “Agimi i Artë” Ekstremi i djathtë në  qytetin Kavala për herë të dytë here brenda një javë me...