Category: Sporti

Pepe: Cristiano, lojtari më i mirë në Botë

Pepe, mbrojtësi portugez i Real Madrid, deklaroi se Cristiano Ronaldo “është futbollisti më i mirë në Botë”.Edhe pse Topi i Artë është “privatizuar”...

Ende garon maratonisti më i vjetër në botë Fauja Singh

  Maratonisti më i vjetër në botë ka marrb pjesë në maratonën e fundit në moshën 101 vjeçare. Fauja Singh ka përfunduar maratonën 10-kilometërshe të...

Tifozët kuqezi: Do ta bëjmë Oslon të flasë shqip!

Shqipëria do të përballet më 22 mars ndaj Norvegjisë, ndërsa kanë nisur që tani përgatitjet nga ana e tifozëve shqiptarë për ndeshjen e parë Eliminatore të...

Kombëtarja U-21, zbor treditor me lojtarë vendas

Trajneri i Kombëtares U-21, Skënder Gega, do të organizojë një zbor treditor me 22 lojtarë që aktivizohen në kampionatin shqiptar. Në listë janë de lojtarë...

Berluskoni: Përveç zgjedhjeve, dua të fitoj dhe Champions League

Silvio Berluskoni befason me deklaratat e tij në prag të zgjedhjeve parlamentare në Itali, ku ai kryeson polin e qendrës së djathtë, ndërkohë që mban lidhje të...

Southempton interesohet për Lorik Canën

Southempton duket se ka kërkuar informacione mbi mesfushorin e Lacios dhe është gati të bëjë një ofertë për të bindur futbollistin të rikthehet në...

“Mrekullia” shqiptare e boksit, mundjes dhe arteve marciale

Reshat Mati, një 13-vjeçar shqiptar është shndërruar në një “kuriozitet kombëtar” në Shtetet e Bashkuara, falë aftësive të rralla luftarake që nuk janë...