Greqia regjistron edhe 4 vdekje të tjera sot – 125 viktima në total

71

Katër viktima janë regjistruar sot në Greqi nga coronavirusi, raportojnë mediat vendase.

Viktimat e sotëm janë të moshave 63 derinë 90 vjeç, duke e cuar numrin e viktimave në 125 në total. Nga 125 të vdekur 93 janë burra dhe 32 janë gra, ndërsa mosha më e madhe që është regjistruar ka qenë një grua 101 vjeçe