Angela Merkel në Athinë më 10 – 11 janar

636

Athinë/ Vizita e kancelares Angela Merkel në Athinë u njoftua zyrtarisht nga zëdhënësi i zëvendësit të qeverisë, raportojnë mediat greke.

Vizita në Athinë do të bëhet më 10 dhe 11 janar nga kancelarja gjermane Angela Merkel, siç ka njoftuar zyrtarisht zëdhënësja zyrtare gjermane e qeverisë, Martina Fitz. Sipas zëdhënëses Fitch, të enjten pasdite, Kancelari i Gjermanisë do të takohet me Kryeministrin Alexis Tsipras dhe do të marrë pjesë në një konferencë të përbashkët për shtyp . Marrëdhëniet dypalëshe, çështjet evropiane dhe ndërkombëtare do të jenë në axhendën e takimit. Është planifikuar të takohet me Presidentin e Republikës Prokopis Pavlopulos, ndërsa zonja Merkel do të vizitojë Shkollën gjermane të Athinës dhe do të ketë një takim me artistë grekë, shkencëtarë, intelektualë dhe përfaqësues të bizneseve gjermane dhe greke
Këtë e pëlqejnë %d blogues: