ATHINË / Të shtëna me tre të plagosur, dy shqiptar dhe një irakian, në spital të tre të plagosurit.

151

Ngjarja ka ndohur ne mbrëmjen e sotme rreth orës 17.30 të së shtunës  jashtë një furre buke në zonën e Voulës, duke alarmuar policinë greke

Sipas informacioneve, një person i panjohur ka hapur zjarr jashtë një furre në kryqëzimin e rrugëve Ermou dhe Proodou 42, me dy burra me origjinë shqiptare dhe një irakian, të plagosur dhe të dërguar në Asclepieion të Voula. të tre të plagosurit janë qëlluar sapo kanë dalë nga furri i bukës.

 

Në vendngjarje është janë gjetur dy gëxhoja pistolete një thikë. policia  po heton për ngjarjen.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: