Dridhet përsëri Greqia – Tërmet 4.5 Rihter në Kastoria

384

Një dridhje sizmike u ndje të mërkurën pasdite në Kastoria.Sipas Institutit të Gjeodinamikës, tërmeti ishte 4.5 Richter dhe u regjistrua në 17:21, me një fokus 36 kilometra në perëndim të qytetit dhe një thellësi fokale prej 8.2 kilometra. Disa minuta më vonë, shumë afër përqendrimit, një dridhje e re më e dobët 3.4 Richter. Asnjë dëmtim ose dëme nuk është raportuar.