Greqi /Termet 5.2 Rihter në Kretë

270

Një tërmet me madhësi 5.2R është regjistruar në 07.40 në Kretë, sipas një studimi paraprak nga Instituti Gjeodezik i Observatorit Kombëtar të Athinës. Epiqendra e tërmetit ndodhej 23 km në veri-perëndim të Heraklion dhe thellësia fokale e tij u vlerësua në 66.1 km. Nuk ka raportime për lëndime apo lëndime.