Dule: Ja çfarë më ofroi Rama për zgjedhjet

Politika

Kreu i Partisë Bashkimit për Drejtat e Njeriut, Vangjel Dule ka reaguar ndaj sulmeve që kreu i PS-së bëri në adresë të  tij gjatë mitingut në Himarë. Madje ai ka zbuluar dhe aferat që Rama i ka bërë në adresë të tij përpara zgjedhjeve të 25 qershorit. “E vërteta është se Rama më ofroi shumë herë bakllava dhe po kaq herë e refuzova. Arsyeja: Kishte shije të theksuar turke!”,  shkruan Dule në Twtitter. PBDNJ në këto zgjedhje është rreshtuar në krahun e opozitës.