Gjendet i vdekur konsulli rus në Athinë

Greqi

Një rast i rëndë me pasoja diplomatike për Greqinë. Bëhet fjalë për vdekjen e konsullit rus z Andrei Malanin, i cili në 17.45 të mëngjesit të ditës së hënë u gjend i vdekur në banesën e tij në ambasadën ruse në rrugën Herod Atticus . Sipas informatave paraprake, diplomati nuk është paraqitur në zyrën e tij, kolegët dhe zyrtarët janë shqetësuar dhe kanë shkuar në katin e 5-të të ambasadës, ku edhe e kanë gjetur të vdekur…