Greqi: Arrestohet shqiptari i arratisur nga spitali në Rodos

Greqi

Një 31-vjeçar shqiptar, i cili ishte arratisur nga spitali i Rodosit, ku po trajtohej, është arrestuar pasditen e së enjtes.

Merr fund liria e shqiptarit të arratisur nga spitali i Rodos. Ai është vënë re nga efektivët e policisë që po e kërkonin, u arrestua dhe u dërgua në nëndrejtorinë e Sigurimit Rodos për informacione të mëtejshme.

Kujtohet se që nga e hëna e kaluar, policia e Drejtorisë së Parë të Policisë Dodekanez kishte nisur një gjueti për gjetjen dhe arrestimin e shtetasit shqiptar A.B., 31 vjeç, i ndaluar në burgjet gjyqësore të Chanias, i cili u transferua në Rodos. do të gjykohej të premten e kaluar para Gjykatës së Kundërvajtjeve treanëtare të Rodosit, ai rezultoi pozitiv me koronavirus dhe u “arratis” nga klinika Covid-19 e Spitalit të Përgjithshëm të Rodosit, teksa po trajtohej me shufra hekuri me pneumoni të rëndë!!

I burgosuri i burgut të Chanias, i cili deklaroi se ishte djalosh, ka pushtuar vazhdimisht autoritetet në rastet e vjedhjeve dhe vjedhjeve dhe siç tregon gjithçka, ka arritur të heqë prangat që mbante (ka krahë të hollë) të cilat i janë gjetur në. shtrati i klinikës dhe për të shpëtuar nga hyrja e ruajtur nga policia !

Prej mëngjesit të së martës, nga punonjësit e Policisë së Nëndrejtorit të Sigurisë Rodos është formuar një dosje, ndërsa njëkohësisht do të kryhet edhe Provimi Administrativ i Betuar.

31-vjeçari mësohet se në të kaluarën ka përdorur emra të ndryshëm, ndërsa mosha e tij “ndryshon”!!

Ai nuk konsiderohet një person i rrezikshëm, por ata që kanë rënë në kontakt me të janë në rrezik të përhapjes së koronavirusit nga i cili është i sëmurë. Madje ai habit fakti se pavarësisht dobësisë për shkak të pneumonisë së rëndë me të cilën po përballej, arriti të “ikte” nga spitali.