Greqi/ Mbi gjysmë ton kokainë në kontejnerë bananeje

383

Autoritetet Greke gjetën më shumë se 500 kg kokainë në kontejnerë bananeje në portin e Pireut. Katër persona të arrestuar deri më tani ndërsa hetimet janë duke vazhduar. Autoritetet për momentin kanë sekuestruar më shumë se 100 kontenier me banane që mbërrijnë në Pire nga Ekuadori . Të gjitha sugjerojnë se sasitë e kokainës  mund të jenë më shumë.

Gjithëçka  filloi në fillim të gushtit, kur autoritetet greke kishin informacione për një ngarkesë të madhe në Athinë dhe Selanik, raportojne mediat vendase