Greqi/ Pak minuta më parë, lëkundje tërmeti 4.9 Rihter në Peloponez.

732

Sipas vlerësimit të parë të Qendrës Sizmologjike Euro-Mesdhetare, tërmeti ishte 4.9 Rihter dhe epiqendra e tij ndodhet 22 kilometra në jugperëndim të Methonit dhe 65 kilometra në jug-perëndim të Kalamatës. Instituti Gjeodinamik, nga ana e tij, po flet për një tërmet prej 4.5 Rihter.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: