Termet 4,1Rihter në Kretë

931

Një tërmet me magnitudë 4.1 të shkallës Rihter u ndje në 20.35 në juglindjen e Kretës, sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit Kombëtar të Athinës. Epiqendra e tërmetit ndodhet rreth 22 km. në jug të zonës Makris Gialos dhe thellësia fokale vlerësohet në 10 km.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: