Tërmet ne Greqi 4.4 Rihter

868

Sipas Institutit Gjeodinamik të Observatorit të Athinës, tërmeti kishte një magnitudë 4.3 Richter dhe një thellësi fokale prej 10 km, duke u fokusuar në zonën e tokës 7 km në jugperëndim të fshatit Marathokampos. Qendra Euro-Mesdhetare Sizmike (EMSC) llogariti madhësinë e tërmetit në 4.4 Rihter.

Asnjë dëme nuk është raportuar deri më tani.

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: