Tragjedi në Selanik: 15-vjeçari vrau aksidentalisht me pistolete shokun e tij

510

Tragjedia ka ndodhur sot në pasditen e së Premtes së Madhe në Evosmos të Selanikut

Sipas informacioneve të medias lokale “thestival”, një 15-vjeçar është qëlluar me pistoletë dhe ka mbetur i plagosur për vdekje. Të njëjtat informacione thonë se ai është qëlluar nga një shok i tij, po ashtu 15 vjeç.

Si ndodhi tragjedia

Tragjedia ndodhi në shtëpinë e 15-vjeçarit që qëlloi me armë zjarri shokun e tij bashkëmoshatar. Sipas informacioneve ekskluzive të thestival, gjithçka nisi kur 15-vjeçari që qëlloi i sugjeroi shokut të tij t’i tregonte armët e të atit. Të dy u gjetën në dhomën e gjumit të shtëpisë, ku ndodheshin dy karabina.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: