Greqi: Pranga 47-vjeçarit shqiptar për grabitje18 vite më parë

514

Ai ishte i paarrestuar që në vitin 2004 kur kreu grabitjen në një postë në Amaliadë të Ilisë. I ashtuquajturi grabitës “fantom” tashmë është në prangat e policisë.

 

Shqiptari  47-vjeçar që grabiti në Amaliada në vitet 2006-2007 është arratisur në Itali, ku dyshohet se atje ka vazhduar aktivitetin e tij kriminal, por pa u arrestuar.

Sipas informacioneve të gazetes lokale . “Patris”, 47-vjeçari nuk ka qenë aq me fat kur është gjetur në një kafene në qendër të Amaliadës. Në sy të policisë tentoi të arratisej, u ndoq dhe në fund u arrestua.

I ashtuquajturi “fantom” i Amaliadës, kryesisht në vitet 2000, kishte kryer një sërë krimesh, të cilat megjithatë u lanë jashtë përdorimit me kalimin e viteve, ku incidenti i fundit ndodhi dymbëdhjetë ditë më parë kur kreu një tjetër grabitje në një restorant në Kourouta. .

Por ndaj tij ishte në pritje një urdhër arresti, për grabitjen në ELTA të Efyrës në nëntor të vitit 2004. Në atë kohë, së bashku me një bashkatdhetar kishte arritur të nxirrte nga posta 20. 500 euro.
Këtë e pëlqejnë %d blogues: