TRAGJIKE / U PËRPLAS NGA MAKINA E POLICISË, VDES 65-VJEÇARI

Greqi

Aksidenti ka ndodhur sot (30/08/2023) në orën 13:30 në plazhin e vjetër  në Moschato.

Greqi / Sipas informacioneve të para t; mediave vendase një patrullë ka përplasur në këmbë një 65-vjeçar dhe e ka plagosur për vdekje.

Aksidenti ka ndodhur në rrugën e vjetër bregdetare, në rrymën nga Pireu në Glyfada në lartësinë e Moschatos, në kryqëzimin me Chrysostomou Smyrnis.

65-vjeçari ka tentuar të kalojë rrugën Ethnarchou Makariou dhe drejtuesi i makinës së policisë që kalonte nuk ka pasur kohë të reagojë, për pasojë është tërhequr zvarrë dhe plagosur rëndë.

Ai u mor nga një ambulancë private që po kalonte dhe në spital është konfirmuar dhe vdekja e tij