redaksi focusnews

Donald Trump u informua për UFO-t, por ai nuk i beson shumë

Presidenti i SHBA Donald Trump pranoi se kishte një konferencë shumë të shkurtër mbi raportet ushtarake të artikujve të panjohur fluturues, por ai as nuk beson...

“Kërcënim me djegie të vendit”, Basha i përgjigjet Ramës: Kam një lajm të keq për ty…

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, i përgjigjet kryeministrit Edi Rama, i cili riktheksoi sot nga Maliqi se, opozita kërkon djegien e Shqipërisë. Basha thekson se ka...

Shërim përmes lirisë pozitive, kjo na duhet ne shqiptarëve

Nga Azem Parllaku / Frika dhe interesi, janë dy forca që i bashkojnë njerëzit. Qytetarët e Shqipërisë, janë vetë ata që vendosin se, cili është interesi i...

Bie nga skela ku po punonte, vdes 43-vjeçari

Burime nga policia bëjnë të ditur se M.SH, 43 vjeç ka ndërruar jetë në spital pasi është rrëzuar nga skela. Si pasojë e dëmtive në trup 43-vjeçari nuk ka...

Greqi / Sondazhi i fundit : 9.8 % përpara “Demokracia e Re “ ndaj SYRIZA-s

Kush parti do të futen në Parlament, cila parti e vetme do të udheheq vendin? Zgjedhjet parlamentare në korrik mbahen më 7 korrik, ndërsa sondazhi i fundit nga...

Tirana rinovon gjithçka “me themel”, bardheblutë kanë edhe një sponsor të ri… teknik

Tirana rinovon gjithçka në skuadër. Duke filluar nga lojtarët e deri te stafi teknik. Burime pranë klubit bëjnë me dije se bardheblutë do të kenë ndryshime në...

Dy stadiumet e reja dhe pengesa për “Arenën Kombëtare”, flet zyrtari i FSHF: Nuk ka filluar ende puna për…

“Arena Kombëtare”, vazhdon me punimet, me qëllimin kryesor, të hapet në muajin shtator, kur do të rikthehen edhe ndeshjet e ekipeve Kombëtare. Në një...

Fatos Nano për Edi Ramën tek Astiri: “Jam bërë pishman para Zotit”

“Jam bërë pishman para ZOTIT”Kështu u shpreh ish lideri i së majtës Fatos Nano për trashëgimtarin e tij Edi Rama pas pyetjes së banorit gjatë protestës në...

Rama mesazh demokratëve/ “Sa të keni ata drejtues nuk largohem”

Kryeministri Edi Rama nga qyteti i Korçës ku prezantoi kandidatin e PS-së për këtë qytete, Sotiraq Filon përcolli një mesazh për të gjithë demokratët. Sipas...

Shqiptarët kanë shpenzuar 272 mln euro për udhëtime jashtë vendit

Shqiptarët kanë shpenzuar më shumë para gjatë tre muajve të parë të këtij viti për udhëtime jashtë vendit. Sipas të dhënave të Bankës së Shqipërisë...