Greqi / Tragjedia regjistron në 9-të viktima nga mbytja e anijes

Greqi

Ditën e sotme është gjetur trupi i një gruaje, ndërsa në vendngjarje po operojnë një njësi e njësisë së misioneve nënujore dhe një mjet lundrues i rojes bregdetare

Një i vdekur është nxjerrë nga deti në Diakofti, Kythira . Ka shkuar në 9 numri i të vdekurve nga rrënojat e një varke me vela në orët e para të së enjtes 06/10 që transportonte rreth 95 emigrantë në zonën e Diakoftit të Kythirës..

Bëhet e ditur se mjeti lundrues është fundosur pasi është përplasur me gurë, ndërsa deri më tani janë shpëtuar tetëdhjetë të huaj (55 burra, 7 gra, 17 djem, 1 vajzë).