Shpetim Zinxhiria

Berisha: Një numër rekord shqiptarësh po humbasin shtetësinë

Kryeministri Sali Berisha në mbledhjen e sotme të Këshillit të Ministrave, deklaroi se gjithë shqiptarët do të pajisen me pasaportë shqiptare. Këtu përfshihen...

Meta: Të marrim statusin para zgjedhjeve

    “Ky është një vit elektoral dhe në këtë kuadër dua të shpreh vendosmërinë e LSi-së për të mos u mbërthyer nga ethet elektorale të...

Kush i mban këta gangsterë të tillë në ambasade?

Shpëtim Zinxhiria Përgjigjen mund ta japë vetë shteti shqiptar, që në në kuadër të detyrimeve ndaj shtetasve duhet të respektojë, të mbrojë, dhe promovojë...

Rikthehen Destiny’s Child

Në fund të muajit janar, grupi Destiny’s Child do të nxjerrë në treg albumin e ri. Beyonce, e cila fitoi famë fillimisht si një nga tre pjesëtaret e grupit,...

Southempton interesohet për Lorik Canën

Southempton duket se ka kërkuar informacione mbi mesfushorin e Lacios dhe është gati të bëjë një ofertë për të bindur futbollistin të rikthehet në...

“Mrekullia” shqiptare e boksit, mundjes dhe arteve marciale

Reshat Mati, një 13-vjeçar shqiptar është shndërruar në një “kuriozitet kombëtar” në Shtetet e Bashkuara, falë aftësive të rralla luftarake që nuk janë...

Të parafundit në Europë

Shqipëria është vendi i dytë më larg standardeve të BE-së në 35 vendet të Europës. Një indeks i përvitshëm që botohet nga instituti i shoqërisë së hapur...

Shëndetësia shqiptare, me shërbim gjithmonë e më bashkëkohor dhe më pranë pacientit

  Flet ministri i Shëndetësisë Vangjel Tavo Ministri i Shëndetësisë, Vangjel Tavo, në një intervistë dhënë për televizionin “ABCnews”, deklaroi se...

Europa e të papunëve

Europa të lë përshtypjen se është ndarë në të fortit e veriut dhe të dobëtit të jugut. Krijimi i BE menjëherë pas Luftës së Dytë Botërore kishte për...

Harmonia fetare

Bashkëekzistenca e shkëlqyer fetare që ka ekzistuar dhe që po ekziston në Shqipëri është produkt i tolerancës që, në natyrën e vet populli shqiptar mbart....