Category: Kryesore

Ngjarrjet në Kumanove, Nano: Shqiptarët meritojnë më të mirën sepse gjithmonë kanë luftuar me zemër, me gjak dhe me jetë për këtë komb !

Nje reagim ka patur në rrjetin social edhe nga ish kreu i shtetit Fatos Nano, i cili lidhur me ngjarrjet e fundit në Kumanove shkruan se:  Një ndër aktet me barbare...

Tensionohen marrëdhëniet Tiranë – Athinë

Athinë  –  Marrëdhëniet mes qeverisë së Tiranës dhe asaj të Athinës janë në një fazë vranësire. Me këtë titull del këtë të shtunë, një nga...

Deputetë miliarder në popullin më të varfër të Evropës

Deputetët biznesmen të Parlamentit Shqiptar kanë deklaruar pasuritë e tyre, duke përjashtuar ndonjë. Pas atyre fletushka-formularë që plotësojnë këtë vit ata...

Turpi : Provokojnë politikanët, zyrtarët e lartë, deputetët me pensionet shumë milionëshe

Në ditët më të vështira po provokohet populli ynë nga pensione që sigurojnë një jetesë shumë të mirë. Ky është shpërblimi i pleqërisë, për ata që...

Ngjela: Shqipëria një rast i veçantë, nuk ka pasur tranzicion shqiptar

SPARTAK  NGJELA  /  Nuk ka pasur një tranzicion shqiptar?  Për t’i dhënë përgjigje kësaj pyetje me gjykimin se nuk ka pasur një tranzicion shqiptar,...

Blushi: Parlamenti në garë se kush ka dëbuar më shumë shqiptarë !

Duke pare kronikat e braktisjes së Shqipërisë keni arsye sa po edhe unë të jeni të dëshpëruar. Besoj se shumë prej jush në këtë sallë kanë arsye t’i...

Ambasada vulos shtetin, emigrantët nga xhepat e tyre 70 milion euro për ciklimet e dokumentave

Athinë  –  Ndodh edhe kjo! Konsullata të vulos shtetin. Po me një ndryshim që viktima janë emigrantët, të cilët gjatë viteve të emigracionit në Greqi...

Dora gjithmonë pranë nesh !

  Shpëtim Zinxhiria   /  Në përkujtimoren e Dorinës ku 6 muaj më parë një makinë i merr jeten 24 – vjeçares, vajza e një shoku tonë e cila po priste...

U kërcënohet jeta pas zbulimit te trukimeve të ndeshjeve

Urim Gjata  –  Syrjeva Berberi dhe Entuela Capani, gazetare të cilat 2 muaj më parë denoncuan në një televizion Suedez skandalin e përfshirjes së një...

Shperthimet në Marinzë, Braçe: Shqetësuese heshtja e shtetit

Tiranë   –  Deputeti Erjon Braçe reagon ndaj situatës në Marinzë pas shpërthimeve të dy puseve duke kritikuar heshtjen e institucioneve shtetërore ndaj...