Category: Politika

Janullatos: Shqipëria po kthehet në vitin 1967

  Kryepeshkopi i Kishës Ortodokse në Shqipëri, Anastas Janullatos ka reaguar pas incidentit të ndodhur në qytetin e Përmetit. Në një video prej rreth 20...

Miliona euro për romët shkojne në xhepat e shoqatave jo qeveritare, shteti hesht

Edhe një turp tjetër në dëm të komunitetit rom me protagonistë disa organizata jo qeveritare (OJQ), të cilat i kanë grabitur këtij komuniteti jo pak, por 3...

Zoti Kryeministër edhe komuniteti Romë është pjesë e popullit shqiptar!

Qeveria bastarde në ikje po bën çmos për të krijuar një incidente brënda vendit, duke përdorur mënyra nga më të ndryshme në dëm të kombit shqiptar. Me...

Meta: Berisha ka nevojë për pushime malore

Kreu i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ka mbledhur sot në një takim për rreth 1 orë, 5 ministrat e kabinetit të ri qeverisës, nga radhërt e LSI-së....

Tritan Shehu: Greqia është partner më strategjik se Turqia. Rama po tregon amatorizëm

  Ish- ministri i Jashtëm, Tritan Shehu, në rrjetin social të Facebook-ut ka komentuar vizitën e kryetarit të PS, Edi Rama në Turqi dhe jehonën në media....

Totozani u bën thirrje të arratisurve nga burgu i Trikallas: Dorëzohuni!

Të arratisurit/ Ambasadori shqiptar në Athinë nuk interesohet për të burgosurit   Avokati i Popullit, Igli Totozani, nëpërmjet medias u ka bërë dje thirrje...

Basha zgjidhet kryetar i PD-së

  Partia Demokratike ka sot kryetarin e ri të saj, që do ta drejtojë për 4 vitet e ardhshme. Ai është Lulzim Basha, kryetar i Bashkisë së Tiranës, i cili...

Ish kryeministrat e Italisë vlerësojnë Ramën, Berlusconi: E admiroj prej kohësh

  Kryeministri i zgjedhur Edi Rama zhvilloi një vizite njëditore në Kryeqytetin Italian ku u takua me disa nga përfaqësuesit më të lartë shtetërore. Temat...

Revista greke: Tirana i shet detin Athinës për shkak të borxheve të ’97-ës, si Italia “bleu” ishullin e Sazanit dhe Turqia bazën e Pasha Limanit

  Shpetim Zinxhiria  /  Ndoshta është e pabesueshme por në fakt është një realitet, që sa vjen dhe po qartësohet gjithnjë e më shumë nga publikimet e...

Rama: Duhet një pastrim total

Shqipëria, sipas “Transparency International” rezulton vendi i vetëm më i korruptuar në Europë dhe intervista me zotin Rama u fokusua mjaft në këtë temë....