Category: Politika

Rama: Fshati në mjerim

Në takim me banorë të tre komunave në Dibër, ku kryetari i PS-së Edi Rama ka vijuar prezantimin e programit për një Rilindje Shqiptare, është theksuar gjendja...

Berisha: Do hapim 250 mijë vende të reja pune, PS-ja mashtron

E kthyer tashmë në kryefjalë të ditës për kryeministrin Berisha, për të, gjatë 4 viteve të ardhshme do të ketë rritje të punësimit. Ky premtim është...

Berisha: Nuk do të rikthejmë dënimin me vdekje

Kryeministri Sali Berisha njoftoi sjelljen në Kuvend të paketës ligjore ku parashikohet ashpërsimi i Kodit Penal. “Do të ketë dënime shumë më të rrepta...

Meta kritikon Ramën: Deklaratat populiste, largojnë investitorët nga Shqipëria

Në turin e takimeve me Lëvizjen e Gruas për Integrim, kryetari i Lëvizjes Socialiste për Integrim, Ilir Meta ishte në qytetin e Fierit. Në fjalën e tij, Meta tha...

Meta: LSI garantuese e vazhdimësisë së politikave ekonomike

Në vijim të takimeve në qytete të ndryshme të vendit, kreu i LSI-së Ilir Meta, ka marrë pjesë në Lëvizjen e Gruas për Integrim në qytetin e Fierit. “Kemi...

Shteti: Të mbyllet Top Channel!

Tre muaj përpara zgjedhjeve, Qeveria ka rinisur betejën me median më të madhe në vend, të konsideruar armike për shkak të qëndrimeve realiste dhe kritike, duke...

Meta takim me biznesin e huaj

Kryetari i LSI-së, Ilir Meta ka vijuar takimet me përfaqësues të biznesit, këtë herë në një kompani Call Center-i në Tiranë. Meta tha se ky lloj biznesi...

PS: 100 ditët e fundit të Berishës

Nenkryetari i grupit te Partisë Socialiste, Saimir Tahiri i ka konsiduar ditet e fundit te ketij pushteti, dite qe sipas tij nuk mjaftojne per te risjelle ne kujtese te...

Marrëdhëniet diplomatike me SHBA, Berisha letër urimi Sekretarit Kerry

Me rastin e 22 vjetorit  të rivendosjes së marrëdhënieve diplomatike midis SHBA dhe Shqipërisë, kryeministri Berisha i ka dërguar sot një urim Sekretarit të...

Homazhe për 5-vjetorin e tragjedisë së Gërdecit. Shoqëria civile reagon për drejtësinë e munguar

Sot mbushen pesë  vjet nga tragjedia e Gërdecit, ku humbën jetën 26 persona dhe u plagosën dhjetëra të tjerë. Ashtu siç është bërë ritual i...