Category: Sporti

Inspektohen punimet në stadiumin kombëtar (Video)

Presidenti i FSHF Armand Duka së bashku me Kryeministrin e Shqipërisë Edi Rama, kanë inspektuar vijimin e punimeve për përfundimin e stadiumit të ri kombëtar....

Mediat nigeriane e konfirmojnë: Olainka do luajë për Shqipërinë

Nuk është hera e parë që emri i tij del në skenë, madje që në kohët kur Peter Olainka luante për Skënderbeun, shumë specialistë vendës e patën menduar dhe...

Shpërthen Ermir Lenjani: Me lot në sy, i them JO Panuçit. Nuk vij më sa të jetë ai aty!

Futbollisti i Kombëtares, Ermir Lenjani, ka reaguar ditën e sotme në rrjetet sociale, për vendimet e trajnerit Panuçi. Anësori i majtë që aktivizohet tek Sioni...

Trajneri Panucci flet për mediat para ndeshjeve zyrtare me Turqinë dhe Andorrën ( Video)

Sot në ambientet e Federatës Shqiptare të Futbollit, trajneri kombëtares shqiptare të futbollit, Christian Panucci, ka dalë në një konferencë për shtyp, ku i...

Shqipëria U-21, Bushi: “Duke dhënë maksimumin do të jemi të frikshëm për çdo kundërshtar”

Trajneri i 21 vjeçarëve të Shqipërisë, Alban Bushi, ka shpallur ditën e sotme listën e lojtarëve të grumbulluar për dy ndeshjet që Kombëtarja U-21 do të...

Ndërprerja e aktivitetit futbollistik, FSHF njofton për modifikime të kalendarit

FSHF ka njoftuar se do të ketë ndryshime në kalendarin e Kategorisë Superiore dhe Kupës së Shqipërisë. Disa modifikime janë bërë për shkak të ndërprerjes...

Femra / Shqipëria U-17 përgatitet për UEFA Youth Girls Development, Kola: “Futbolli femrave po masivizohet”

Shqipëria e 17 vjeçareve për femra e drejtuar nga Agustin Kola është grumbulluar në qytetin e Durrësit në kuadër të përgatitjeve për turneun UEFA Youth Girls...

Shqipëria U-17 humbet ndeshjen e parë të turneut “UEFA Development Tournament”

Përfaqësuesja e Shqipërisë U-17 ka humbur në ndeshjen e parë të turneut “UEFA Development Tournament”, që u zhvillua ditën e sotme në Maltë, Maltë 2-0...

DEKLARATË PËR SHTYP MBI DHUNËN NË NDESHJEN KAMZA-LAÇI

Federata Shqiptare e Futbollit dënon ashpërsisht dhunën e ndodhur sot në ndeshjen Kamza-Laçi, e vlefshme për javën e 24-të të Kategorisë Superiore. Kjo ngjarje...

“Fiksimi” për derbin, zbulohet premtimi i Halilit te Tirana. Superpremio për fitore pas 5 vitesh

“Fitoni derbin me Partizanin dhe do t’i jap skuadrës një supershpërblim”. Presidenti Refik Halili nis “luftën” me të kuqtë, edhe pse më parë skuadra e...