Category: Sporti

Kategoria Superiore në dy ditë/ Spikat Laçi-Vllaznia dhe Teuta-Partizani, zbulohet axhenda e javës së 19-të

Të shtunën e datës 5 shkurt do të zhvillohen tre sfida. Në orën 13:45 do të luhet Kastrioti-Dinamo ndërsa në orën 16:45 do të zhvillohen Tirana-Skënderbeu...

Izrael: Trajneri i famshëm i Kombëtares akuzohet për shantazh dhe ngacmim seksual

Zbulime tronditëse për Abraham Grant. Ai pranoi veprimet e tij. Salo në Izrael, me Abraham Grant të akuzuar për shantazh dhe ngacmim seksual! Në emisionin...

Tirana i lë “targën” Kukësit dhe merr arratinë, Vllaznia “shkelmon” ngërçin/ Ja si ndryshon tabela e renditjes pas 2 ndeshjeve të luajtura

U luajtën ditën e sotme 2 sfidat e para të vlefshme për javën e 18-të të Kategorisë Superiore, ku nuk mungoi spektakli. Kastrioti-Vllaznia, ishte dueli që çeli...

VIDEO / Tirana i jep leksion futbolli Kukësit, Seferi dhe Xhixha fundosin me katër gola rivalët

Tirana i ka dhënë një leksion futbolli Kukësit në një ndeshje të çmendur në “Air Albania” të mbyllur me shifrat 4-0 për bardheblutë që kanë hedhur një...

Nga një emigrante nga Afganistani në një yll futbolli dhe doktoreshë e diplomuar!

Refugjatja Nadia Nadim ka lindur në Afganistan dhe në moshën 11 vjeçare pa talibanët të ekzekutonin babanë e saj. Largimi nga vendlindja ishte e vetmja rrugë. ...

I zënë pritë, rrihet jashtë shtëpisë futbollisti i Olimpiakosit 27-vjeçar portuges Ruben Semedo

Oficerët e policisë që mbërritën në vendngjarje panë kudo gjak. Lojtari u godit në shpatull dhe shpinë dhe shoku i tij në gojë. Ngjarrja ka ndodhur mbreme...

Ardian Mema: Ilir Daja ka dhënë dorëheqjen nga Partizani pas derbit

Ilir Daja ka qenë gati të largohej nga Partizani menjëherë pas humbjes në derbi. Ardian Mema, ka zbuluar në studion e “Sport News Plus” se trajneri ka ofruar...

Bardheblutë vazhdojnë arratinë, ja si është situata pas ndeshjeve të së shtunës

Dy ndeshjet e ditës së shtunë kanë sjellë ndryshime të vogla në renditjen e Superiores, por shumë të rëndësishme pasi konfirmon se dy skuadra janë në rritje...

Fitorja në derbi, Halili “hap thesin”. Zbulohet premio e dhënë nga Tirana për lojtarët

Mbrëmjen e djeshme Tirana ka triumfuar në derbin e kryeqytetit me rezultatin minimal 1-0 ndaj Partizanit, ku gjithçka vendosi goli me penallti i Vesel Limajt në...

Shehi: Ja si e munda Partizanin…!

Tirana mori një fitore të madhe ndaj Partizanit duke u shkëputur në krye të kampionatit në kuotën e 14 pikëve. Pas ndeshjes, trajneri Orges Shehi u shpreh:...