Category: Futboll

Femra / Shqipëria U-17 përgatitet për UEFA Youth Girls Development, Kola: “Futbolli femrave po masivizohet”

Shqipëria e 17 vjeçareve për femra e drejtuar nga Agustin Kola është grumbulluar në qytetin e Durrësit në kuadër të përgatitjeve për turneun UEFA Youth Girls...

Shqipëria U-17 humbet ndeshjen e parë të turneut “UEFA Development Tournament”

Përfaqësuesja e Shqipërisë U-17 ka humbur në ndeshjen e parë të turneut “UEFA Development Tournament”, që u zhvillua ditën e sotme në Maltë, Maltë 2-0...

DEKLARATË PËR SHTYP MBI DHUNËN NË NDESHJEN KAMZA-LAÇI

Federata Shqiptare e Futbollit dënon ashpërsisht dhunën e ndodhur sot në ndeshjen Kamza-Laçi, e vlefshme për javën e 24-të të Kategorisë Superiore. Kjo ngjarje...

“Fiksimi” për derbin, zbulohet premtimi i Halilit te Tirana. Superpremio për fitore pas 5 vitesh

“Fitoni derbin me Partizanin dhe do t’i jap skuadrës një supershpërblim”. Presidenti Refik Halili nis “luftën” me të kuqtë, edhe pse më parë skuadra e...

Shqipëri-Moldavi, më 11 qershor, luhet në “Arena Kombëtare”

Pritjes për të parë një ndeshje në “Arena Kombëtare” po i vjen fundi, madje ka dhe një datë zyrtare dhe një takim të përcaktuar për t’u luajtur në...

Grumbullohet Shqipëria U-15 me element shumë cilësorë

Shqipëria U-15 ka filluar ditën e sotme grumbullimin gjashtë ditor që po zhvillohet në Kompleksin Tropikal. Në urdhërat e trajnerit Armand Dama janë thërritur...

Ndeshja me Izraelin, Panuçi: E vështirë, por kjo është java më e lumtur. Ja si do luajmë !

Shqipëria do të përballet të dielën me Izraelin, në takimin e tretë të vlefshëm për grupin 1 të Ligës C në kompeticionin e Ligës së Kombeve. Trajneri i...

Ja prapaskenat e largimit të Ze Marias

Ze Maria nuk do të jetë më trajner i Ti ranës. Rezultatet e fundit, ftohja me Halilin dhe krisja me njerëzit që rrethojnë presidentin e bardhebluve e bindën...

Skuadra e Skëndërbeut fiton Superkupën e Shqipërisë

Pas një përballje të fortë, skuadra e Skëndërbeut ka arritur të fitojë me një rezultat të lehtë ndeshjen me skuadrën e Laçit, duke fituar edhe Superkupën e...

Shpërthen Dosti : Një Kombëtare për t’u harruar një orë e më parë

Edmond Dosti ish lojtari i Partizanit i viteve 90-të dhe i kombëtares , golëshunesi më i mirë me 21 gola me 1993, por deri me sot mbetet si një nga golshënuesit...