Pas golit në portën e tij, portieri godet shokun e tij të skuadrës (video)

185
Një incident i jashtëzakonshëm ndodhi gjatë një ndeshje Premiership në Irlandë, kur portieri i Glendoran vendosi të godiste një shok të skuadrës së tij pas pesimit të golit dhe si rezultat ai u dëbua. Kjo ka ndodhur në një stadium Irlandez Premiership kur portieri i Glendoranit, Aaron McCurry vendosi të godiste shokun e skuadrës së Bobby Barnes gjatë lojës së djeshme kundër Choleraine. Natyrisht, portieri pa kartonin e kuq dhe u përjashtua, me stolin e skuadrës që nuk e kuptoi se çfarë ndodhi. “Unë nuk e pashë atë që ndodhi në atë moment,” tha trajneri i Glendoran, Mick McDermott për incidentin. “Unë do të hedh një vështrim, por Aaron ngriti duart në dhomën e zhveshjes dhe tha që kjo nuk duhet të ndodhë. Këtu nuk ka konflikt mes lojtarëve. “Ne kemi një ekip të afërt këtu, të gjithë janë të mërzitur, por ishte një gol vërtet i keq për të pranuar.”Këtë e pëlqejnë %d blogues: