164 kg kanabis u konfiskuan në kufirin greko-shqiptar, dyshohet për një 17-vjeçar

786

Mbi 164 kilogramë kanabis dhe 158 fishekë pushkësh ushtarake u kapën sot gjatë një operacionin policor në kufirin shqiptaro-grek. Policia ka arrestuar një minoreni shqiptar, i cili dyshohet se është përfshirë në këtë rast. Operacioni u zhvillua në një zonë të paarritshëm prej Neochori Ktismata, gjatë kufirit e greko-shqiptar kufirit, nga policë në parandalimin dhe goditjen e grupit të krimit të Janinës Sigurisë. Në veçanti, sipas deklaratës së policisë, 17 vjeçare u zbulua si këmbësor në lëvizje, ku më pas ishte nje grup i armatosur ke transportonte ne canta kanabis. 17 vjeçari është arrestuar , ndërsa bashkëpunëtorët e tij, janë larguar në territorin shqiptar duke lënë çanta e tyre të udhëtimit. Policia ka mbledhur 94 tufa te paketuara që përmbajnë 164 kg dhe 600 gram kërp të papërpunuar dhe 158 fishekë lufte Kallashnikov

 

 

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: