Aksidenti me gjashtë refugjatë të vdekur në Egnatia

900

GREQI /  Një kamion i vogël që mbante emigrantë të paligjshëm me kombesi iraniane, ka dalur nga rruga dhe ka kapërcyer murin ndarës të trafikut dhe eshte perplasur mbi shkëmbinjtë. Sipasoje kane gjetur vdekjen 6 emigrante, midis tyre tre femije si dhe jane plagosur edhe 10 te tjere, te cilet u transferuan në Spitalin e Përgjithshëm të Kavallës, ndërsa Departamenti i Trafikut në Departamentin e Policisë Kavala kryen një hetim paraprak mbi shkaqet e aksidentit.

 
Këtë e pëlqejnë %d blogues: