Arrestohet 35-vjecari, ju gjeten 10 kilogramë hashash dhe kokainë

Greqi

Greqi / 35-vjeçari u arrestua me drogë në makinën e tij, por në shtëpi ai kishte fshehur sasi të mëdha. Në dollapin e dhomës u gjetën nga oficerët e antidrogës të Veroia që kontrolluan në shtëpinë e tij në Sindos, në Selanik, pasi e arrestuan me drogë në automjetin që po ngiste.

Në sirtarin e kontestuar, kishte fshehur shtatë pako prej 39.35 gram kokainë, ndersa ne nje ene nëntë paketa të kanabisit që peshonin 10 kg dhe 245 gram, dy peshore elektronike. U konfiskuan 850 euro dhe dy celularë. Ai eshte derguar në Prokurorinë në Selanik dhe e akuzohet për posedim dhe trafikim droge .