redaksi focusnews

Erdogan shpërthen kundër Asadit: Vrasës, si do shpëtosh nga mallkimet?

Presidenti i Turqisë Rexhep Tajip Erdogan, në një fjalim të mbajtur në ceremoninë e inaugurimeve masive në ish-stadiumin “Ataturk” në Bursa të Turqisë, ka...

Sulmoi me thikë bashkëkombësin dhe të riun grek, ndërron jetë një 22-vjeçar në Greqi

Një djalë shqiptar vetëm 22 vjeç ka mbetur i vrarë në Greqi, pas një konflikti që ka pasur me një bashkëkombsin e tij. Dy të rinjtë shqiptarë janë...

Blushi: Bisha e uritur ka ngordhur, Ramës i dridhet dora

Kreu i partisë LIBRA, Ben Blushi deklaroi gjatë një fjalimi të mbajtur në Kuvend se sot po ndodh ajo çka ai kishte paralajmëruar dy vjet më parë, funerali i...

Berisha-Ramës: Mos e nxeh revolucionin, do shohësh mjerimin që s’ke parë në ëndërr

Ish-kryeministri Sali Berisha ka mbajtur sot një fjalim të me tone të ashpra duke i kërkuar Ramës dorëheqjen, pasi përndryshe do të shohë një mjerim që se ka...

Trump: Sulmi me armë kimike në Siri, një fyerje për njerëzimin

Shtëpia e Bardhë tha se “është e bindur” se Qeveria e presidentit sirian, Bashar al-Assad, qëndron prapa sulmit të dyshuar kimik, i cili vrau së paku 58 veta...

Daja: Kupa objektiv, por besojmë edhe te kampionati

Nga Tonin Frroku/Klevis Deda Trajneri i Skënderbeut Ilir Daja vlerëson rëndësinë që ka Kupa e Shqipërisë, por ai thekson se objektivi numër një është fitimi...

“Si mund të themi se ka siguri ushqimore, kur nuk ka gjurmueshmëri”

Alban Zusi, President i Qendrës së Eksporteve Shqiptare në një intervistë për “Shekulli”-n tregon ku ndodhemi me sigurinë ushqimore. Cilat janë standartet e...

Rrjeti i prostitucionit, si i gjenim burrat në tregun e rrobave

Alma Çuka [email protected] Albana Muhaxhiri e dënuar me 9 vite burg dhe Yllka Metushi me 12 vite, janë nga Lushnja. Njëra jeton në qytet dhe Metushi në...

“Qeveria e Besimit”, aleatët e PS-së në kërkim të tryezës me Bashën

Nga Erneta Shevroja “Qeveria e Besimit” e propozuar nga kreu i Kuvendit, Ilir Meta ka trazuar ujërat në koalicionin e majtë. Një ditë pasi kryeministri Edi...

Veliaj thumbon LSI-në: Fitojmë bindshëm, nëse dikush s’vjen s’ka çfarë ofron

Kreu i Bashkisë së Tiranës Erion Veliaj ka thumbuar sot LSI-në  duke shprehur bindjen se PS i fiton e vetme zgjedhjet. “Do kemi, s’do kemi…patjetër që do...