redaksi focusnews

Gjosha: Dialogu na afron me BE, të qëndrojmë larg retorikave nxitëse

Ministrja e Integrimit Europian, Klajda Gjosha, duke marrë shkas nga situata politike në vend ka deklaruar se dialogu i afron shqiptarët me vlerat europiane. Teksa...

Ambasadorja gjermane apel opozitës: Jepi fund bojkotit dhe ktheu në Kuvend

Ambasadorja gjermane i ka bërë apel opozitës nga Vlora, që të ndërpresë bojkotin dhe t’i kthehet jetës parlamentare për të votuar reformat. “I bëj thirrje...

Pas takimit me Metën, Rama pret në kryeministri Petrit Vasilin

  Para disa çastesh në kryeministri është shfaqur Petrit Vasili, i cili mësohet se do të takojë kryeministrin Rama. Mëngjesin e sotëm, kryeministri Edi...

Si u rrit marrëveshja Nano – Berisha në vitin 2002?

  Deputeti i Partisë Demokratike, Oerd Bylykbashi, ka publikuar një status i cili sjell në fokus marrëveshjen e famshe të Nanos dhe Berishës më 5 prill të...

Qeveria e besimit, Rama pas Metës nis biseda dhe me krerët e tjerë të politikës. Pikat e diskutimit

Qëndrimi i Ilir Metës për  krijimin e qeverisë së Besimit ka vënë në lëvizje krerët e mazhorancës. Burimet pranë qeverisë kanë bërë të ditur se...

Kanabisi në tokën e marrë me qira në Mat, Prokuroria zbardh ngjarjen

  Me kërkesë të Prokurorisë së Matit, gjykata ka vendosur masën e sigurisë “arrest në burg” për shtetasin Andreja Gjinaj. Sipas akuzës në një tunel...

Intervista/ “Kongresi ose të pranojë “Zgjidhjen”, ose përgjegjësitë e përçarjes së PS-së”

  Drejtuesi i lëvizjes Zgjidhja, Koço Kokëdhima, i ftuar të hënën mbrëma në studion e emisionit “Fol me mua, fol me ata”, në TVSH, bashkëbisedoi me...