Category: Politika

Skandal : Kritikoi Ramën, 28 deputetë të PS: Arben Malaj të shkarkohet nga Banka e Shqipërisë

Nje grup prej 28 deputetesh te Partise Socialiste kane firmosur nje kerkese ku kerkojne shkarkimin e Arben Malaj nga bordi mbikqyres i Bankes se Shqiperise. Deputetet...

Malaj: Tsipras është një misionar fisnik në fitoret dhe humbjet e tij.

“Ndërmori reforma të vështira. Kur u përball me domosdoshmërin e ndryshimit të programit qeverisës i tha ballëpërballë popullit të tij. Me zemër jam me...

Malaj: Pushteti absolut shkon krah për krah reduktimit dhe varfërimit të lirive ekonomike dhe politike

“Që politika të mos e vrasë akoma më shumë ekonominë”. Historia politike e shumë vendeve tregon se rotacionet ndodhin më shumë nga grryerja e maxhorancave...

Rama: Do i kërkoj gjykatave gjermane të zbardhin të vërtetën

Kryeministri Edi Rama  u shpreh i vendosur se do të vijojë betejën ligjore me gazetarin  e gazetës “Bild”, Peter Tiede, i cili publikoi materiale dhe një...

Mediat greke ‘syrin’ nga Shqipëria/ Tribuna.gr: Nesër në Shqipëri, një ish-ministër do gjykohet për kartel droge

Të mërkurën, fillon gjykimi i ish-Ministrit të Brendshëm, Shimir Tahiri, akuzohet për përfshirje në një kartel droge, thekson Tribuna.gr Me një ish-ministër...

Avramopoulos: BE mund të ndërmarra hapa, po u shtuan hyrjet legale për azil

Numri i hyrjeve legale të azilkërkuesve në BE po rritet. Veçanërisht persona nga Amerika Latine dhe Ballkani Perëndimor e kanë përdorur regjimin ekzistues të...

NGËRÇI POLITIK, KOÇO KOKËDHIMA BOTON LIBËR: SI ZGJIDHET KRIZA

Biznesmeni i njohur Koço Kokëdhima, njëherazi kreu i partisë Zgjidhja, ka botuar një “manual” për zgjidhjen e krizës politike të thellë në vend. “Si...

Macron anulon vizitën në Tiranë, më 15-16 korrik në Beograd

Presidenti i Francës Emmanuel Macron zhvillon në mes të korrikut një vizitë zyrtare në Serbi. Udhëtimi i tij në rajon ishte i paralajmëruar më herët por tani...

“Kërcënim me djegie të vendit”, Basha i përgjigjet Ramës: Kam një lajm të keq për ty…

Kreu i opozitës, Lulzim Basha, i përgjigjet kryeministrit Edi Rama, i cili riktheksoi sot nga Maliqi se, opozita kërkon djegien e Shqipërisë. Basha thekson se ka...

Fatos Nano për Edi Ramën tek Astiri: “Jam bërë pishman para Zotit”

“Jam bërë pishman para ZOTIT”Kështu u shpreh ish lideri i së majtës Fatos Nano për trashëgimtarin e tij Edi Rama pas pyetjes së banorit gjatë protestës në...