Category: Shendeti

Rëndësia e gjumit për kockat tona

Çfarë thonë shkencëtarët – Metoda inovative e ngarkimit “osteogjen” është e disponueshme në qendrat e shëndetit të kockave OsteoStrong, e...

Si të mbani larg mushkonjat

Është e pamundur të ndaloni mushkonjat të fluturojnë, por mund të jeni në gjendje të krijoni një zonë pa mushkonja rreth jush. Ashtu siç do të vishnit një...

Studimi 10-vjeçar : Pirja e kafesë rrit imunitetin ndaj sëmundjeve të zemrës

Sipas studimeve të paraqitura në një takim të Kolegjit Amerikan të Kardiologjisë, konsumimi i kafesë lidhet me një rrezik më të ulët të sëmundjeve të...

Kjo është shëndetësia jote e falimentuar”, Erion Dasho publikon dokumentin dhe bën denoncimin e fortë: Mjekët janë urdhëruar që…

Mjeku Erion Dasho ka bërë një denoncim të fortë në rrjetet sociale. Ai ka publikuar një dokument zyrtar përmes cilit dëshmohet sesi mjekëve të familjes dhe...

Gjermani: Më shumë se 162,000 raste të reja Covid-19

162,613 raste të tjera të SARS-CoV-2 janë konfirmuar në Gjermani në 24 orët e fundit, duke e çuar totalin në 9,978,146, tha të martën Instituti Robert Koch,...

Greqi : Nga sot shpërndarja në shtëpi e pilulave antivirale për koronavirus

Pilulat antivirale Merck për pacientët me koronavirus do të jenë të disponueshme sot dhe do të dorëzohen në shtëpi. Këto pilula janë për personat mbi 18...

COVID-19 në Greqi: 11,124 raste të reja dhe 97 vdekje dhe 571 të intubuar

Të dhënat e paraqitura kanë të bëjnë me incidentet nga mbikëqyrja epidemiologjike e sëmundjes nga koronavirusi i ri (COVID-19), bazuar në të dhënat e...

Infarkti : 8 shenjat që trupi dërgon një muaj më parë

Është më mirë të parandalosh sesa të kurosh, një rregull që vlen për të gjitha sëmundjet dhe veçanërisht për ato që manifestohen me simptoma të vështira...

Lamtumirë Covid! Njihuni me shtetin që nuk shënon asnjë rast apo vdekje.

Kryeministri i shtetit australian Victoria, Daniel Andreës ka njoftuar se qytetarët nuk e kanë të domosdoshme të mbajnë maska jashtë pasi nuk është shënuar...

Sot ështe dita botërore e pneumonisë.

Pneumonia është një formë e infeksionit akut respirator që prek mushkëritë. Mushkëritë përbëhen nga qeska të vogla të quajtura alveola, të cilat mbushen me...