Category: Teknologji

Kontaktet me UFO-t dhe të gjitha misteret e planetit në një studim të Pentagonit.

Studimi klasifikon lloje të ndryshme takimesh me objekte të panjohura ose perceptime të fenomeneve metafizike, duke përfshirë ato që përfshijnë shikime...

Kinë : HONOR fiton vendin e parë në mesin e telefonave inteligjentë Android

IDC publikoi raportin e saj tremujor për tregun e telefonave inteligjentë, ku thuhet se HONOR tejkaloi objektivat e saj dhe vendosi një rekord dërgesash në...

Këta janë telefonat që nuk do të jenë më të sigurt nga viti 2022 – Shihni listën

Shikoni modelet Android dhe iOS që nuk do të marrin përditësime të sigurisë dhe softuerit në vitin e ri Dhjetra modele të telefonave celularë së shpejti do të...

Telefonat celularë: Këto janë modelet Android dhe iOS që do të ndalojnë së punuari nga viti 2022

Kompanitë që prodhojnë telefona celularë do të ndalojnë mbështetjen e modeleve të tyre të vjetra nga 1/1/2022. Sipas një raporti të gazetës Marca, shumë...

NASA – Në kërkim të vullnetarëve për të jetuar 1 vit në Mars

Si pjesë e programit të ri pilot, i cili pritet të fillojë në vjeshtën e vitit 2022 NASA ka filluar të kërkojë vullnetarë të cilët janë të gatshëm të...

Telefoni më i shtrenjtë në botë kushton 100,000 dollarë

Telefoni më i shtrenjtë mobil në botë i përket markës luksoze ruse Caviar dhe është një “version” i veçantë i iPhone 11 Pro. IPhone i kompanisë...

Njerëzit superinteligjentë do të jenë realitet në 2030-ën

Njerëzit e parë superinteligjentë mund të jenë mes nesh që në vitin 2030, falë hapave prej gjiganti që po zhvillohen në fushën e neuroshkencave dhe të...

“Snapchat” lançon “Spectacles”, syzet sociale që xhirojnë video, ja sa kushtojnë dhe si i blini

Risitë në teknologji nuk kanë të sosura edhe në aplikacionet e reja. Në pamje të parë duken si syze dielli, por në të vërtetë xhirojnë video të shpejta...

iPad ndihmon fëmijët në zhvillimin e aftësive

Matematika për fëmijët, anglishtja dhe aftësitë e komunikimit përfitohen nga fëmijët nëse përdorin iPad në shkollë në mënyrë të rregullt. Kjo është...

Zuckerberg kritikon sistemin

Themeluesi dhe administratori i deleguar i rrjetit social “Facebook”, Mark Zuckerberg është rikthyer në të njëjtin universitet ku e dëbuan, Harvard,...