Greqi / Ju gjet në makinë 1 kg drogë, bie në pranga një 39-vjeçar shqiptar.

485

Sot policia pas një sinjalizimi në qytetin e Volos ka arrestuar një 39 – vjeçar në të cilin gjatë një kontrolli policia i gjeti ne makinë 950 kg kanabis , si dhe 52,3 gram kokainë. Sipas policisë ai do ta shpërndante droh=gën në ishujt e Greqisë. Shqiptari është dërguar në prokurori, Volos, duke e akuzuar atë për trafik droge