Greqi / Vritet nga rrufeja një emigrant 35 vjeçar

227

Patra / Tragjedia ka ndodhur sot në mëngjes në Lechena/Ilias në Patra me një emigrant 35-vjeçar pakistanez. Emigranti po qëndronte me pesë bashkëkombas të tjerë në një strehë të braktisur në Myrsini, afër varrezave të reja të zonës.

35-vjeçari humbi jetën pasi u godit nga rrufeja këtë mëngjes. Ai u dërgua menjëherë në Qendrën Shëndetësore Gastouni, ku vdekja e tij sapo ishte konfirmuar.

Bashkatdhetarët e tij, thanë për patrisnews,gr, se kur dëgjoi rrufenë, ai u frikësua dhe doli përjashta, dhe atje, u godit nga rrufeja …