Greqi/5-vjeçari luante në kuti kartoni, e vret kamioni

281

Një tragjedi e jashtëzakonshme ka ndodhur kohët e fundit në hotstop në Moria Lesvos, ku janë komoduat qindra refugjatë.

Sipas transmetimit të televizionit shtetëror te Greqisë (ERT), një djalë 5-vjeçar nga Afganistani u vra në mënyrë tragjike pasi u godit nga një kamion!  Fëmija ishte duke luajtur dhe ishte brenda në një kuti kartoni…

Ështe tragjedia e dyte e dites se sotme qe regjistrohet, pasi ne mengjes nje 35 vjeçar nga pakistani u vra nga rrufete ne Ilias te Patres.